Топ Вести

ИДЕАЛЕН ТИМ НА СЕХА-ЛИГАТА ВО РЕГУЛАРНИОТ ДЕЛ НА СЕЗОНАТА

21.03.2015 18:49
2284_1426946905

za tekst

На крајот од регулариот дел на СЕХА-лигата, по 90 одиграни натпревари, одреден е и идеалниот состав на овој дел од сезоната:

Лево крило Радослав Антл Татран Прешов
Лев бек Момир Илиќ Веспрем
Среден бек Игор Карачиќ Вардар
Десен бек Алекс Душебаев Вардар
Десно крило Златко Хорват ППД Загреб
Пикер Растко Стојковиќ Брест Мешков
Голман Роланд Миклер Веспрем
Тренер Антонио Ортега Веспрем
Прочитано 1.911 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 13