Идеален тим на СЕХА-лигата за февруари

28.02.2020 01:47
3649_1537986346

По осминафиналните дуели во овој месец, СЕХА-лигата го одреди идеалниот им на февруари, а во него се најде и поранешното крило на Металург, а сега на Еурофарм Пелистер, Бојн Маџовски.

.

Идеален тим на февруари:

Лево крило: Бојан Маџовски (Еурофарм Пелистер)

Лев бек: Оливер Рабек (Татран Прешов)

Среден бек: Јанко Кевиќ (Нексе)

Десен бек: Јовица Николиќ (Војводина)

Десно крило: Алекса Кљајиќ (Металопластика)

Пикер: Леон Вучко (Татран Прешов)

Голман: Морено Цар (Нексе)

Тренер: Хрвоје Хорват (Нексе)

 

Прочитано 32 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 6 =