Идеалниот тим на Ф4-турнирот на СЕХА-лигата

15.04.2018 22:25
during the Final Tournament - Final match - PPD Zagreb vs Vardar - Final Four - SEHA - Gazprom league, Skopje, 15.04.2018, Mandatory Credit ©SEHA/ Stanko Gruden

Лука Циндриќ е прогласен за МВП на завршниот турнир во СЕХА-лигата, а Илија Абутовиќ за најдобар дефанзивец. Освен тоа, избран е и идеалниот тим на Ф4-турнирот во Скопје.

.

Голман: Арпад Штербик
Лево крило: Тимур Дибиров
Лев бек: Домагој Павловиќ
Десно крило: Златко Хорват
Десен бек: Зига Млакар
Среден бек: Лука Циндриќ
Пикер: Вјачеслав Шумак

Најдобар дефанзивец: Илија Абутовиќ
МВП: Лука Циндриќ

Прочитано 194 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 4