IN MEMORIAM: Никола Даниловски – Џамбо

29.05.2021 17:56
MJI_9714_resize

Ракометното срце денес е скршено. Клубовите се завиени во црно, по трагичната вест која дојде од Охрид. Македонија тагува за загубата на младиот Никола Даниловски Џамбо, чиј живот заврши трагично и прерано.

Како производ на школата на Металург, Даниловски овде го мина најголемиот дел од својата ракометна кариера и настапи во сите старосни категории во нашиот клуб, чии бои последен пат ги бранеше во 2019 година.

Во Автокоманда ќе живееш вечно! Сочувство до семејството, нашите мисли денес се со Вас.

Прочитано 1.368 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 14