ИНТЕРВЈУ СО КОМЕНТАТОРОТ НА ЕХФ, ТОМ О’БРАНАГЕН

30.10.2014 13:47

za tekst

Ексклузивно интервју со мегапопуларниот Том О’Бранаген.

Том е апсолутно фасциниран од навивачите на Металург кои го бодрат клубот и кога победува и кога губи.

Начинот на кој навивачите го бодрат Металург е неверојатен, јас го обожавам“, вели О’Бранаген. “Металург е клуб со голема традиција, но мал буџет, а постигнува големи резултати – што е апсолутно неверојатно“, додава Том.

Прочитано 1.699 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 1 =