Избран е идеалниот тим на фајнал-форот на СЕХА-лигата

03.04.2019 21:55
Medal Ceremony , Final Four - SEHA - Gazprom league, Brest,03.04.2019, Mandatory Credit © Nebojsa Tejic / kolektiffimages

По завршувањето на фајнал-форот на СЕХА-лигата, избран е идеалниот тим на завршниот турнир. Во тој идеален тим се најде место за четворица ракометари на Вардар и за по двајца од ППД Загреб и од Брест Мешков.

МВП на турнирот е исто вардарец, а се работи за Даинис Кристопанс.

.

Идеален тим:

Голман: Дејан Милосављев (Вардар)
Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)
Лев бек: Дамир Бичаниќ (ППД Загреб)
Среден бек: Сандро Обрановиќ (Мешков Брест)
Десен бек: Даинис Кристопанс (Вардар)
Десно крило: Златко Хорват (ППД Загреб)
Пикер: Стојанче Стоилов (Вардар)

——————————————————————–
Дефанзивец: Павел Хорак (Мешков Брест)
МВП: Даинис Кристопанс (Вардар)

Прочитано 356 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 4 =