Известување до сите фанови на РК Металург

10.03.2020 20:07
DAR_9248_resize_resize

Поради препораката на Комисијата за заразни болести и денешната одлука на Владата во наредните 30 дена спортските настани да се одржуваат без присуство на публика, ги известуваме нашите фанови дека почнувајќи од овој викенд натпреварите ќе ги играме пред празни трибини.

Истовремено, ве информираме дека РК Металург ќе обезбеди Livestream, за да можете да ги следите сите наши натпревари во наредните 30 дена.

РК Металург

 

Прочитано 830 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 4