Топ Вести

Извиѓач Љубушки е пред вратата на СЕХА-лигата

11.07.2018 11:56
1y0a_lFt

По откажувањето на екипата на Горење Велење, СЕХА-лигата е во потрага по десеттиот учесник во ова натпреварување. Од пред неколку дена се прошири информација дека местото на Горење Велење може да го превземе претставникот на БиХ Извиѓач од Љубушки, кој веќе има искуство од настапи во ова регионално натпреварување. Од вчера оваа информација добива во тежина, бидејќи во Љубушки претстојуваат директорот на СЕХА Синиша Остојиќ и Томица Маџариќ, кои ги испитуваат можностите за настап на Извиѓач.

Како и да е, се ќе се знае до 20 јули, се во врска со листата на учесници и системот на натпреварувањето.

Прочитано 26 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 3 =