ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ОСМИНАФИНАЛНИТЕ ГРУПИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

09.04.2013 21:50
DSC_0163_resize

проба_resize

Денеска се извлечени осминафиналните групи во Купот на Македонија. Победниците од секоја група одат во полуфиналната фаза.

Група 1:

1. РК Струга

2. РК Металург

3. РК Вардар Полог

4. РК Тинекс Пролет

Оваа група нема пријавен организатор. Мечот РК Струга – РК Тинекс Пролет ќе се игра во Струга, а натпреварот РК Металург – РК Вардар Полог, во “Автокоманда“. Победниците ќе се сретнат на теренот на екипата со помал реден број.

Група 2:

1. РК Вардар Про

2. РК Пелистер 08

3. РК Работнички

4. РК Битола

И оваа група нема пријавен организатор. Мечот РК Вардар ПРО ќе се игра во Скопје, а средбата РК Пелистер 08 – РК Работнички, во Битола. Победниците ќе се сретнат на теренот на екипата со помал реден број.

Група 3.

1. РК Прилеп

2. РК Текстилец

3. РК Овче Поле

4. РК Зоминак

Организатор на оваа група е екипата на Зомимак М, па, сите средби ќе се одиграат во Струмица.

Група 4:

1. РК Драчево

2. РК Металург Јуниор

3. РК Радовиш

4. РК Куманово

Организатор на оваа група е екипата на Металург Јуниор. Сите средби ќе се одиграат во салата “Автокоманда“.

Прочитано 662 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 10