Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

09.05.2018 10:35
32105319_1021376561431083_1963174227527860224_n_resize

Денеска во просториите на РФМ извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија.

Фајналфор-турнирот дефинитивно ќе се игра во Битола, на 18 и на 19 мај, а ко-домаќини се екипите на Пелистер и на Еурофарм Работник.

.

Полуфинални двојки:

РК Вардар – РК Пелистер

РК Еурофарм Работник – РК Металург

———————————

Извлечени се и полуфиналните двојки во Купот на Македонија во женска конкуренција. Овој турнир ќе се игра во Скопје, на 19 и на 20 мај.

.

Полуфинални двојки:

ЖРК Вардар – ЖРК Пелистер

ЖРК Металург – ЖРК Вардар Јуниор

Прочитано 46 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 16