ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

14.05.2014 10:32
MJI_411_resize_resize

za tekst

Во просториите на РФМ денеска се извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија.

Финалниот турнир ќе се одржи овој викенд во Охрид, а полуфиналните двојки се:

Металург – Зомимак М

Вардар – Тинекс Пролет

Полуфиналните натпревари на програмата се в сабота, додека победникот ќе се решава в недела.

Бранител на титулата е Металург.

Прочитано 3.227 пати

(1) Коментар

  1. Metalurg kje pobedi <3!

Напишете коментар


+ 8 = 9