ЈАНКО БОЖОВИЌ Е ДЕЛ ОД ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА КОЛОТО, ЛУКА МРАКОВЧИЌ ИМА ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ ГОЛОВИ

28.09.2015 10:02

za tekst

Блескавата победа на Металург над Кадетен Шафхаузен не ги остави рамнодушни луѓето од маркетинг служби на ЕХФ. Во своите видеобилтени тие најдоа место за Лука Мраковчиќ, чиј гол е сместен меѓу најубавите пет на колото, а нашата ударна игла, Јанко Божовиќ, е избран за најдобар десен бек на колото и е во идеалниот тим на второто коло.

Идеалниот тим на колото можете да го видете на следниот линк

Прочитано 1.827 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 9 =