ЈАНКО БОЖОВИЌ ВО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА КОЛОТО

12.10.2015 09:41
Capture1_resize

za tekst

Јанко Божовиќ по вторпат е избран во идеалниот тим на колото во Лигата на шампионите, откако во тоа одбрано друштво беше и по второто коло, по победата над Кадетен Шафхаузен. Божовиќ, со 11 постигнати гола, е избран за најдобар десен бек, во конкуренција со Кире Лазаров, кој исто така имаше врвно достигнување, со 12 гола од исто толку обиди.

Идеален тим на 4. коло:
Голман: Никлас Ландин (Кил)
Десен бек: Јанко Божовиќ (Металург)
Лев бек: Микел Хансен (ПСЖ)
Среден бек: Габор Часар (Шафхаузен)
Лево крило: Андерс Егерт (Фленсбург)
Десно крило: Дарко Ѓукиќ (Бешикташ)
Пикер: Алберт Кристеску (Баја Маре)

Прочитано 1.194 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 5