Топ Вести

КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ ИЗВОЈУВАА ЗНАЧАЈНА ПОБЕДА ВО СТРУГА

22.03.2015 22:30
_DSC0050_resize

za tekst

Дербито на колото во кадетската лига на Македонија се одигра во Струга, каде домашната екипа потклена пред налетите на кадетите на Металург. Нашите момчиња извојуваа значајна победа, со резултат 25:20 (13:11).

Металург водеше во текот на целиот натпревар, а три израмнувања е се што денеска можеа да направат стружаните.

РК Струга – Металург 20:25 (11:13)

Струга: Затаркоски, Милошески, Матоски, Кленкоски 4, Радиноски, Ѓошески 2, Симоноски 6, Димоски 2, Стојанов 2, Бајрамоски, Маркоски 4, Костоски, Гаиќ, Милошоски, Дукоски и Елмазоски.      Седмерци: 0/1.      Исклучувања: 12 минути.

Металург: Обреновиќ, Реџиќ, Шулевски, Стојковски 3, Здравковски 2, Димитриоски 8, Илиевски 4, Стојменов 1, Шилегов 3, Лембанов, Танкоски 3, Смилевски, Блажевски, Митрески и Лазаревски 1.     Седмерци: 0/1.      Исклучувања: 8 минути.

Прочитано 683 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 8 = 17