Кадетска Македонија доживеа катастрофален пораз од Грција

20.02.2020 11:48
MHC_Men_2020_1440x600

Се полошо и оди на Македонија на Медитеранските игри во Атина.

Нашата национална селекција се бори за пласман од 9 до 14 места и во оваа фаза има условно послаби противници отколку во групната фаза.

Но, денеска против Грција одигравме очаен натпревар, кој го загубивме со убедливи 25:14 (5.5, 11:5, 9:4).

Освен во првата третина, кога игравме рамноправно со противникот, во преостанатите две доживеавме дебакл.

Македонија до крајот на Игрите ќе одигра уште две средби, утре со Саудиска Арабија и задутре со Кувајт.

Прочитано 64 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 3