Кадетската репрезентација ги почна подготовките во Струга

10.07.2019 22:53
struga-kadeti1

Во Струга почнаа подготовките на кадетската репрезентација за кадетското СП.

Селекторот Данило Брестовац има на располагање 23-ца ракометари кои во Струга ќе се подготвуваат до 17 јули.

Македонија е домаќин на СП, кое ќе се одржи од 6. до 18. август, а во групата за противници ги има репрезентациите на Данска, Бахреин, Јапонија, Аргентина и на Нигерија.

На подготовките се повикани:

Capture_resize

Прочитано 89 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − = 0