Кастратовиќ го одреди тимот за денешниот натпревар со Горење

16.11.2019 11:34
75561494_2848426591835179_3989105756975661056_o_resize

Металург во Словенија замина со 17 ракометари, а по денешниот утрински тренинг Зоран Кастратовиќ одреди кои 16 ракометари ќе му се спротистават на Горење на денешниот натпревар.

Средбата од трибини ќе ја проследи нашиот најмлад пикер – Лука Вујовиќ.

Металург ќе настапи во следен состав: Дупјачанец, Ѓорѓески, Поповиќ, Кондев, Шилегов, Чантурија, Серафимов, Јагуриновски, Танкоски, Мариќ, Кбилашвили, Додиќ, Маркоски, Арсеновски, Младеновиќ и Лазаревски.

Познат е и составот на Горење: Бојаниќ, Целминс, Дробез, Грмшек, Хаселиќ, А.Кавчиќ, М.Кавчиќ, Левц, Матановиќ, Мазеј, Миклавчиќ, Оклесцен, Пањтар, Сол, Талетовиќ и Вердинек.

Средбата ќе почне во 20 часот.

Прочитано 379 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 5 =