КАТАСТРОФАЛЕН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

12.10.2013 16:55
HK9G6941

za tekst

Металург доживеа катастрофален пораз од екипата на Барселона, втор најтежок во нашите настапи во Лигата на шампионите. Каталонскиот гигант не совлада со неверојатни 35:17 (17:5). Ипресионираниот и непрепознатливиот Металург го одигра најлошиот меч во својата понова историја.

Барселона – Металург  35:17 (17:5)

Прочитано 2.837 пати

(6) Коментари

 1. mnogu gi precenija, poke na niv misleja odkolku na sopstvenata igra, treba ednas da sfatat deka mozat da se nosat so sekoj ako ne go velicat tolku!!

 2. Ова денес не беше Металург кој го тепаше ПСЖ во Скопје. Игравте како уплашени. Дајте да се заборави ова што побрзо и следната недела во Скопје против Динамо да покажете кои сте, без страв и преценување на противникот.

 3. dobro e decki ,dobro e, i ova e del od sportot,glava gore,i samo napred,Dinamo treba da ja pocustvuva vasata sila,a besot cuvaj te go za revansot so Barcelona!!!!! POZZZ

 4. Добро, има и такви денови. Многу ми е жал , но мора да констатираме дека игравте во 100% во грч и страв, дека не бевте инфериорни ама така се однесувавте ( затоа не се зема здраво за готово пропагндата на некого дека се таму бедем ), уште и најбитно, нема да збориме за вашите технички и неискористените полу/контри , зашто во суштина тие не одиграа, имаа голман и контри и полуконтри од вашата неинвентивност во нападот, а тој доаѓа од тоа што на секое почнато проигрување тие на граница од фаул ви држеа по три играчи и го блокираа протокот, а со тоа и нападот, исто да не бидам пристрасен ама и судиите беа повеќе таму наклонети, е сега, најглавно од се е тоа што тие ги проучиле сите ваши грешки, и цело време ве насочуваа да ги правите, а со тоа и резултатот е таков, НО ДА СЕ ЗАБОРАВИ СЕ, освен да служи за поправка , со тоа понатака да не се повтори па и да се осветиме тука.

 5. Дека не бевте такви какви што знаете да бидете, тоа е факт. Дека Барселона е голема, најголема, и тоа е факт. Дека играа за да не казнат за, фактички, “поразот“ од Вардар, и тоа е факт. Дека Карабатиќ, Томас и Штербик беа маестрални, и тоа е факт.
  Дали забележавте дека не го споменав Кире Лазаров, за кого коментаторот на ТВ Алфа рече дека го одиграл својот најдобар натпревар во ЛШ. Можеби е тоа таканаречен професионален однос кон играта и клубот за кој настапува, но лично мислам дека на овој натпревар тој беше типичен јаничар, поголем Турчин од султанот. Се сомневате? Ако имате снимка од натпреварот, погледајте го неговиот израз на лицето и погледот кон клупата на Барцелона кога ќе ни дадеше гол и споредете го со Томас и Карабатиќ. Од лицето му зрачеше злоба со порака: КЕ ВЕ УНИШТАМ. Од каде му излезе тоа?
  Можеби е одличен ракометар, но после ова не мислам дека е комплетен спортист и човек кој треба да служи за пример. Сетете се на Металург на еден од првите натпревари по доаѓањето на Лино во Скопје, кога Загреб не растури. И тоа беше некој вид порака: ВИДЕТЕ ГО ЛИНО СО НЕГОВИОТ МААЛСКИ КЛУБ. Арно ама, работите се сменија и ке се менуваат на подобро. Еден кинески мудрец има речено: “Не можеш да имаш млеко кога ке посакаш. Прво треба да ја напасеш кравата“. Ке дојде време кога, со Лино и со момците и да ни е жив и здрав Минчо, можеби не годинава и догодина, кога Барселона и Кил и незнам уште кој, ке се одат од Скопје со пос…. гаќи!
  НАПРЕД МЕТРАЛУРГ, САМО НЕБОТО ВИ Е ГРАНИЦА.

 6. Bravo za komentarot na PETAR…POZDRAV

Напишете коментар


− 6 = 1