Комплетиран е списокот на екипи за 46-тото издание на турнирот во Струга

05.07.2018 13:53
struga-turnir

Со пријавувањето на Железничар од Ниш, комплетирана е листата на учесници на 46-тото издание на турнирот во Струга.

Ќе учествува ат 8 екипи од 7 земји, традиционално поделени во две групи. Овој пат на турнирот нема да учествуваат двете најдобри македонски ракометни екипи, Вардар и Металург, кои не го прифатија учеството поради свои поинакви планови за подготовки.

Екипте ќе бидат поделени во две групи:

Група “А“: Целје (Словенија), Бешикташ (Турција), Тулуз (Франција) и Еурофарм Работник (Македонија).
Група “Б“: Железничар (Србија), Доброгеа Суд Констанца (Романија), Алингсас (Шведска) и Струга (Македонија).

Турнирот ќе почне на 15 август, а ќе трае до 19 август.

Прочитано 21 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − 3 =