Комплетирани се 12. и 13. кола во СЕХА-лигата. Табела

23.12.2018 15:47
17155824_947503582019049_3263737266302899500_n

Во СЕХА-лигата се одиграни неколку натпревари, со кои комплетирани се 12. и 13. кола на лигата. Посебно внимание привлекува катастрофалниот пораз на Татран Прешов на домашен терен, на средбата со Мешков Брест.

.

Комплетни резултати од 12. коло:

Вардар – Татран Прешов  23:21 (10:9)

Мешков Брест – Железничар Ниш  28:20 (15:12)

Извиѓач – ППД Загреб  21:22 (12:10)

Нексе – Металург  26:23 (12:10)

Војводина – Стеауа Букурешт  28:25 (15:12)

.

Комплетни резултати од 13. коло:

Стеауа Букурешт – Вардар  30:34 (10:21)

ППД Загреб – Војводина  25:23 (13:12)

Извиѓач – Металург  30:31 (14:16)

Железничар Ниш – Нексе  18:25 (10:12)

Татран Прешов – Мешков Брест  21:35 (10:17)

.

Табела:

1. Вардар 13 11 0 2 376:334 33  
2. ППД Загреб 13 11 0 2 335:298 33  
3. Нексе 13 10 0 3 340:303 30  
4. Мешков Брест 13 8 0 5 411:361 24  
5. Татран Прешов 13 8 0 5 356:321 24  
6. Војводина 13 5 1 7 327:344 16  
7. Стеауа Букурешт 13 5 0 8 341:371 15  
8. Железничар Ниш 13 3 1 9 323:369 10  
9. Металург 13 2 1 10 358:395 7  
10. Извиѓач 13 0 1 12 319:390 1  

 

Прочитано 172 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 4