Комплетирано е 10. коло на македонската Суперлига. Табела

10.11.2019 23:19
DAR_7594_resize

Со денешните две средби, комплетирано е десетото коло на македонската Суперлига. Екипата на Охрид го порази Тинекс Пролет, а Вардар Јуниор славеше против Радовиш.

.

Резултати:

РК Металург – РК Металург 2  39:27 (16:12)

Бутел Скопје – Пелистер  32:23 (17:10)

Струга – Работнички  32:31 (15:19)

Охрид – Тинекс Пролет  29:28 (16:12)

Вардар Јуниор – Радовиш  29:26 (14:14)

Табела:

Следно коло:

16.11.2019 г.:  Радовиш – Бутел Скопје

16.11.2019 г.:  Вардар Јуниор – Металург

16.11.2019 г.:  Тинекс Пролет – Металург 2

16.11.2019 г.:  Пелистер – Струга

16.11.2019 г.:  Работнички – Охрид

Прочитано 414 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 7