Комплетирано е 10. коло на СЕХА-лигата. Табела

06.12.2018 13:07
17155824_947503582019049_3263737266302899500_n

Со вчерашниот натпревар меѓу екипите на Металург и на Вардар, комплетирано е десетото коло на СЕХА-лигата. До крајот на тековната година ќе се одиграат уште три кола во кои Металург во Скопје ќе го нагости Мешков Брест, а ќе гостува кај екипите на Нексе и на Извиѓач.

.

Резултати од 10. коло:

Татран Прешов – Стеауа Букурешт  26:19 (11:8)

Војводина – Железничар  27:27 (12:11)

Мешков Брест – Извиѓач  40:22 (21:11)

ППД Загреб – Нексе  20:17 (12:7)

Металург – Вардар  26:27 (13:11)

.

Табела:

1. Вардар 10 8 0 2 295:261 24  
2. ППД Загреб 10 8 0 2 257:230 24  
3. Татран Прешов 10 7 0 3 283:239 21  
4. Нексе 10 7 0 3 267:245 21  
5. Мешков Брест 10 5 0 5 314:292 15  
6. Стеауа Букурешт 10 5 0 5 262:278 15  
7. Војводина 10 4 1 5 252:263 13  
8. Железничар Ниш 10 3 1 6 263:292 10  
9. Металург 10 1 1 8 276:305 4  
10. Извиѓач 10 0 1 9 251:315 1  

.

Следно коло:

08.12.2018 г., 20.15 ч.:  Железничар – Вардар

08.12.2018 г., 18.00 ч.:  Татран Прешов – Војводина

09.12.2018 г., 19.15 ч.:  Нексе – Извиѓач

09.12.2018 г., 17.30 ч.:  Металург – Мешков Брест

11.12.2018 г., 17.00 ч.:  Стеауа Букурешт – ППД Загреб

Прочитано 63 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 4 =