Комплетирано е 11. коло во плеј-оф и плеј-аут фазите во Првата лига. Табели

14.05.2019 18:10
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize-610x382

Викендов е одиграно комплетното 11. коло во плеј-оф и плеј-аут фазите во Првата лига.

Екипата на Металург 2 во ова коло имаше тешко гостување кај екипата на Младост од Богданци од кое се врати со победа.

.

Плеј-оф:

Резултати:

Младост – Металург 2  31:33 (15:17)

Работнички – Тиквеш  44:33 (25:18)

Преспа – Јуниор Кисела Вода  21:21 (11:8)

Македонија ЃП – Вардар Неготино  26:25 (14:13)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Работнички 11 9 0 2 27
2 Металург 2 11 8 1 2 25
3 Јуниор К.В. 11 7 2 2 23
4 Младост 09 11 6 0 5 18
5 Вардар Нег. 11 4 0 7 12
6 Македонија ЃП 11 3 1 7 10
7 Преспа 2015 11 3 1 7 10
8 ГРК Тиквеш 2014 11 1 1 9 4

Следно коло:

Вардар Неготино – Младост

Јуниор Кисела Вода – Македонија ЃП

Тиквеш – Преспа

Металург 2 – Работнички

————————————————————————————-

Плеј-аут:

Резултати:

Ринија М – Куманово  36:28 (17:15)

Весна Акумулатори – Младост Богданци  20:29 (12:17)

Партизан – Астраион  22:33 (11:16)

Текстилец – Аеродром  21:30 (12:16)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Астраион 11 8 1 2 25
2 Младост Бог. 11 8 0 3 24
3 РК Аеродром 11 6 1 4 19
4 Риниа М 11 5 0 6 15
5 Куманово 11 5 0 6 15
6 Весна Акум. 11 4 0 7 12
7 Текстилец 11 4 0 7 12
8 Партизан 11 3 0 8 9

Следно коло:

Аеродром – Партизан

Младост Богданци – Ринија М

Астраион – Весна Акумулатори

Куманово – Текстилец

Прочитано 142 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 7