Комплетирано е 14. коло на македонската Суперлига. Табела

08.12.2019 16:58
DAR_0472_resize

Со одигрување на вчерашните три средби, комплетирано е 14. коло на македонската ракометна Суперлига, последно во 2019 година. Металург во ова коло извојува убедлива победа против тимот на Работнички, додека Металург2 загуби од екипата на Радовиш.

Следи подолга пауза, па последните четири кола од основниот дел на првенството ќе се одиграат во 2020 година.

.

Резултати:

Струга – Бутел Скопје  25:31 (13:15)

Металург – Работнички  51:23 (2:10)

Металург 2 – Радовиш  27:32 (9:20)

Тинекс Пролет – Пелистер  36:26 (17:11)

Охрид – Вардар Јуниор  33:18 (18:8)

.

Табела:

Прочитано 188 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 8