Комплетирано е 14. коло во СЕХА-лигата. Моментална табела

07.02.2019 13:57
17155824_947503582019049_3263737266302899500_n

Со одигрувањето на последните две средби, комплетирано е 14. коло на СЕХА-лигата. Во ова коло, Металург забележа убедлив пораз на средбата со екипата на ППД Загреб.

.

Резултати:

Војводина – Вардар  23:26 (14:13)

Извиѓач – Железничар Ниш  29:24 (12:10)

Металург – ППД Загреб  24:36 (10:15)

Нексе – Татран Прешов  27:22 (14:9)

Мешков Брест – Стеауа  35:21 (19:10)

.

Табела:

.

1. Нексе 15 12 0 3 398:344 36  
2. ППД Загреб 14 12 0 2 371:322 36  
3. Вардар 14 12 0 2 402:357 36  
4. Мешков Брест 14 9 0 5 446:382 27  
5. Татран Прешов 14 8 0 6 378:348 24  
6. Војводин 14 5 1 8 350:370 16  
7. Стеауа Букурешт 15 5 0 10 381:437 15  
8. Железничар Ниш 14 3 1 10 347:398 10  
9. Металург 14 2 1 11 382:431 7  
10. Извиѓач 14 1 1 12 348:414 4  

.

Следно коло:

24.01.2019 г.:  Стеауа – Нексе  19:31 (8:15)

13.02.2019 г.:  Татран Прешов – Извиѓач

19.02.2019 г.:  Мешков Брест – Војводина

27.02.2019 г.:  Железничар Ниш – Металург

27.02.2019 г.:  Вардар – ППД Загреб

Прочитано 222 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − 3 =