Комплетирано е 15. коло на македонската Суперлига. Табела

04.03.2020 21:49
DAR_3912_resize

Со денешниот натпревар меѓу Бутел Скопје и Охрид, комплетирано е 15. коло на македонската Суперлига.

Металург гостуваше кај Струга, од каде се врати со полн плен, додека Металург 2 не ја искористи огромната предност од првото полувреме на средбата со Вардар Јуниор и забележа минимален пораз.

.

Комплетни резултати од 15. коло:

РК Струга – РК Металург  24:29 (15:14)

РК Пелистер – РК Работнички  33:17 (19:10)

РК Радовиш – РК Тинекс Пролет  20:33 (12:16)

РК Вардар Јуниор – РК Металург 2  24:23 (5:13)

РК Бутел Скопје – РК Охрид  22:20 (12:9)

Табела:

Capture

Прочитано 264 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 6 =