Комплетирано е 15. коло на СЕХА-лигата. Табела

28.02.2019 14:23
17155824_947503582019049_3263737266302899500_n

Со вчерашните два натпревари, комплетирано е 15. коло на СЕХА-лигата.

.

Резултати:

Стеауа Букурешт – Нексе  19:31 (8:15)

Татран Прешов – Извиѓач  29:22 (14:8)

Мешков Брест – Војводина  35:19 (15:9)

Железничар Ниш – Металург  27:25 (16:13)

Вардар – ППД Загреб  28:26 (13:12)

.

Табела:

1. Вардар 15 13 0 2 430:383 39  
2. Нексе 15 12 0 3 398:344 36  
3. ППД Загреб 15 12 0 3 397:350 36  
4. Мешков Брест 15 10 0 5 481:401 30  
5. Татран Прешов 16 10 0 6 434:396 30  
6. Стеауа Букурешт 17 6 0 11 436:493 18  
7. Војводина 15 5 1 9 369:405 16  
8. Железничар Ниш 16 4 1 11 400:450 13  
9. Металург 16 3 1 12 435:484 10  
10. Извиѓач 16 1 1 14 398:472 4

.

Прочитано 187 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − = 1