Комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата. Табела

08.03.2019 19:32
17155824_947503582019049_3263737266302899500_n

Со завчерашните две средби, комплетирано е 16. коло на СЕХА-лигата.

.

Резултати:

Извиѓач – Стеауа Букурешт  28:29 (15:16)

Вардар – Мешков Брест  30:32 (16:17)

Војводина – Нексе  26:21 (10:11)

Татран Прешов – Металург  30:20 (16:11)

Железничар Ниш – ППД Загреб  32:33 (18:18)

.

Табела:

1. ППД Загреб 16 13 0 3 430:382 39  
2. Вардар 16 13 0 3 460:415 39  
3. Нексе 16 12 0 4 419:370 36  
4. Мешков Брест 16 11 0 5 513:431 33  
5. Татран Прешов 17 11 0 6 464:416 33  
6. Војводина 16 6 1 9 395:426 19  
7. Стеауа Букурешт 18 6 0 12 460:524 18  
8. Железничар Ниш 18 5 1 12 463:507 16  
9. Металург 17 3 1 13 455:514 10  
10. Извиѓач 16 1 1 14 398:472 4

.

 

Прочитано 133 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 10