Комплетирано е 2. коло на македонската Суперлига. Резултати и табела

14.09.2019 22:01
DAR_2253_resize

Вчера и денеска, одиграно е комплетното второ коло на македонската Суперлига. Во ова коло Металург имаше лесна задача на средбата со Вардар Јуниор, додека Металург 2 одигра одличен натпревар против Тинекс Пролет, иако го загуби со минимална разлика од еден гол.

.

Резултати:

Металург 2 – Тинекс Пролет  32:33 (12:13)

Металург – Вардар Јуниор  41:17 (19:9)

Бутел – Радовиш  29:28 (15:18)

Охрид – Работнички  34:22 (18:10)

Струга – Пелистер  24:26 (11:12)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Металург 2 2 0 0 6
2 Пролет 62 2 2 0 0 6
3 Бутел Скопје 2 2 0 0 6
3 Радовиш 2 1 0 1 3
5 ГРК Охрид 2 1 0 1 3
5 Пелистер 2 1 0 1 3
7 Работнички 2 0 1 1 1
7 Струга 2 0 1 1 1
9 Металург 2 2 0 0 2 0
10 Вардар Јуниор 2 0 0 2 0

Следно коло:

Вардар Јуниор – Бутел

Пелистер – Охрид

Работнички – Металург 2

Тинекс Пролет – Металург

Радовиш – Струга

Прочитано 256 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 5