Комплетирано е 3. коло на Првата лига. Табели

03.10.2018 11:27
_DSC0063_resize

Комплетирано е третото коло на Првата ракометна лига, во групите 1 и 2.

Металург 2 во ова коло ја совлада екипата на ЦЕМС и ја држи челната позиција на табелата, заедно со екипите на Работнички и на Тиквеш.

.

Група 1:

ЦЕМС – Металург 2  27:35 (11:15)

ГРК Тиквеш – Партизан  49:19 (23:8)

Работнички – Весна Акумулатори  39:24 (17:11)

Младост Богданци – Преспа  27:26 (14:14)

Табела:

1

Група 2:

Металург Јуниор – Младост 09  26:26 (12:14)

Астраион – Ринија  32:23 (18:11)

Македонија ЃП – Куманово  27:20 (14:8)

Вардар Неготино – Текстилец  28:16 (18:11)

Табела:

2

Прочитано 150 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 4 =