Комплетирано е 4. коло на македонската Суперлига. Табела

29.09.2019 23:50
DAR_3276_resize

Комплетирано е четвртото коло на македонската ракометна Суперлига, во кое Металург го совлада тимот на Бутел и се врати на чело на табелата, додека Металург 2 ремизираше со екипата на Пелистер.

.

Резултати:

РК Металург – Бутел  26:25 (15:11)

Струга – Вардар Јуниор  23:24 (13:12)

Охрид – Радовиш  29:25 (13:13)

Тинекс Пролет – Работнички  38:36 (18:18)

РК Металург 2 – Пелистер  25:25 (13:13)

Табела:

Следно коло:

Вардар Јуниор – Охрид

Бутел – Струга

Пелистер – Тинекс Пролет

Радовиш – Металург 2

Работнички – Металург

Прочитано 205 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 18