Комплетирано е 5. коло на плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Резултати и табели

29.03.2019 21:09
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize

Комлетирано е петтото коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига.

.

Резултати и табели:

Плеј оф:

Работнички – Металург 2 34:30 (16:14)

Преспа – Тиквеш  26:23 (15:11)

Македонија ЃП – Јуниор Кисела Вода  27:28 (12:12)

Младост – Вандар Неготино  26:24 (11:11)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Работнички 5 4 0 1 12
2 Јуниор К.В. 5 4 0 1 12
3 Металург 2 5 3 0 2 9
4 Младост 09 5 3 0 2 9
5 Вардар Нег. 5 2 0 3 6
6 Македонија ЃП 5 2 0 3 6
7 Преспа 2015 5 2 0 3 6
8 ГРК Тиквеш 2014 5 0 0 5 0

Идно коло:

Јуниор Кисела Вода – Младост

Преспа – Македонија ЃП

Вардар Неготино – Работнички

Тиквеш – Металург 2

——————

Плеј-аут:

Партизан – Аеродром  22:41 (7:14)

Текстилец – Куманово  31:24 (16:12)

Ринија М – Младост Богданци  27:21 (15:7)

Весна Акумулатори – Астраион  30:33 (14:16)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Астраион 5 5 0 0 15
2 РК Аеродром 5 3 0 2 9
3 Весна Акум. 5 3 0 2 9
4 Младост Бог. 5 3 0 2 9
5 Риниа М 5 2 0 3 6
6 Текстилец 5 2 0 3 6
7 Куманово 5 1 0 4 3
8 Партизан 5 1 0 4 3

Идно коло:

Аеродром – Весна Акумулатори

Текстилец – Партизан

Куманово – Младост Богданци

Астраион – Ринија М

 

Прочитано 155 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 9 =