Топ Вести

Комплетирано е 5. коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија. Моментална табела

05.05.2018 21:33
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize

Со денешните две средби е комплетирано петтото коло од плејоф-фазата на првенството на Македонија, кое ќе биде запамтено по тешкиот пораз на Металург во натпреварот против екипата на Вардар.

.

Резултати:

РК Вардар – РК Металург  37:18 (18:9)

РК Еурофарм Работник – Тинекс Пролет  33:20 (13:11)

РК Пелистер – РК Охрид  32:28 (14:14)

.

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.  ГОЛ.  БОД.
1.  Вардар  5  5  0  0  175:109  15
2.  Е. Работник  5  3  1  1  137:121  10
3.  Металург  5  3  1  1  141:138  10
4.  Т. Пролет  5  1  1  3 116:144 4
5.  Пелистер  5  1  0  4  125:158  3
6.  Охрид  5  0 1 4  108:132  1
Прочитано 165 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 18