Комплетирано е 6. коло на СЕХА-лигата. Резултати и табела

20.10.2018 11:13
thumbnail_image003.jpg_resize

Со натпреварот меѓу екипите на Нексе и на Стеауа, комплетирано е шестото коло на СЕХА-лигата.

.

Резултати:

Војводина – Мешков Брест  29:23 (12:14)

ППД Загреб – Вардар  26:23 (14:14)

Металург – Железничар Ниш  29:30 (13:16)

Извиѓач – Татран Прешов  22:26 (9:12)

Нексе – Стеауа Букурешт  28:23 (12:11)

.

Табела:

1. Вардар 6 5 0 1 179:147 15  
2. ППД Загреб 6 5 0 1 157:130 15  
3. Нексе 6 5 0 1 165:146 15  
4. Татран Прешов 6 4 0 2 162:144 12  
5. Мешков Брест 6 3 0 3 190:191 9  
6. Стеауа Букурешт 6 3 0 3 157:164 9  
7. Војводина 6 2 0 4 146:154 6  
8. Железничар Ниш 6 2 0 4 155:178 6  
9. Металург 6 0 1 5 162:190 1  
10. Извиѓач 6 0 1 5 147:176 1  
Прочитано 128 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − = 0