Комплетирано е 6. коло во плеј-офот и во плеј-аутот на Првата лига. Табели

05.04.2019 00:09
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize

Со денешниот натпревар меѓу ГРК Тиквеш и РК Металург 2 комплетирано е шестото коло во плеј-офот на Првата лига. По шест одиграни кола, лидер е екипата на Јуниор Кисела вода, додека Металург 2 и Работнички се на делба на второто место.

.

Плеј-оф:

Вардар Неготино – Работнички  28:26 (14:16)

Преспа – Македонија ЃП  26:24 (12:12)

Јуниор Кисела Вода – Младост  28:26 (16:12)

Тиквеш – Металург 2  31:39 (14:20)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Јуниор К.В. 6 5 0 1 15
2 Работнички 6 4 0 2 12
3 Металург 2 6 4 0 2 12
4 Вардар Нег. 6 3 0 3 9
5 Младост 09 6 3 0 3 9
6 Преспа 2015 6 3 0 3 9
7 Македонија ЃП 6 2 0 4 6
8 ГРК Тиквеш 2014 6 0 0 6 0

Идно коло:

Металург 2 – Вардар Неготино

Работнички – Јуниор Кисела Вада

Македонија ЃП – Тиквеш

Младост – Преспа

———————————————-

Плеј-аут:

Астраион – Ринија М  39:28 (20:15)

Куманово – Младост Богданци  34:29 (14:18)

Текстилец – Партизан  37:27 (17:13)

Аеродром – Весна Акумулатори  40:19 (19:9)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Астраион 6 6 0 0 18
2 РК Аеродром 6 4 0 2 12
3 Младост Бог. 6 3 0 3 9
4 Текстилец 6 3 0 3 9
5 Весна Акум. 6 3 0 3 9
6 Риниа М 6 2 0 4 6
7 Куманово 6 2 0 4 6
8 Партизан 6 1 0 5 3

Идно коло:

Ринија М – Аеродром

Партизан – Куманово

Младост Богданци – Астраион

Весна Акумулатори – Текстилец

Прочитано 248 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 4