Комплетирано е 7. коло на Лигата на шампионите. Табели

10.11.2019 23:57
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со одигрување на денешните седум средби комплетирано е седмото коло, со што зад нас е првата половина на групната фаза на Лигата на шампионите.

Вистинска сензација приреди екипата на Порто, која среде “Шпаркасе Арена“ му го нанесе првиот пораз на Кил.

.

Резултати:

Група “А“:

Фленсбург – ПСЖ  29:30 (13:14)

Алборг – Барселона  30:34 (14:15)

Цеље ПЛ – ППД Загреб  24:22 (10:8)

Пик Сегед – Елверум  32:25 (15:13)

Табела:

1_resize

Следно коло:

ППД Загреб – Цеље ПЛ

Барселона – Алборг

ПСЖ – Фленсбург

Елверум – Пик Сегед

.

Група “Б“:

Вардар – Киелце  28:28 (17:16)

Мешков Брест – Веспрем  30:37 (17:20)

Мотор Запорожје – Монпелје  25:26 (17:12)

Кил – Порто  27:28 (14:13)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Киелце – Вардар

Веспрем – Мешков Брест

Монпелје – Мотор Запорожје

Порто – Кил

.

Група “Ц“:

Савехоф – Кокс  28:22 (12:8)

Бидасоа – Татран Прешов  27:27 (12:15)

Спортинг Лисабон – Еурофарм Работник  36:26 (17:11)

Табела:

3_resize

Следно коло:

Татран Прешов – Спортинг Лисабон

Еурофарм Работник – Савехоф

Кокс – Бидасоа Ирун

.

Група “Д“:

Динамо Букурешт – Кадетен Шафхаузен  27:26 (15:14)

ГОГ – Кристијанштад  37:37 (15:19)

Висла Плоцк – Чеховски Медведи  34:28 (18:15)

Табела:

4_resize

Следно коло:

Татран Прешов – Спортинг Лисабон

Еурофарм Работник – Савехоф

Кокс – Бидасоа Ирун

Прочитано 315 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 1 =