Комплетирано е 7. коло во плеј-офот и во плеј-аутот на Првата лига. Табели

08.04.2019 14:05
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize-610x382

Со вчерашните натпревари, комплетирано е седмото коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. По ова коло и победата против Вардар Неготино, Металург 2 повторно се врати на врвот на табелата што го дели со екипите на Јуниор Кисела Вода и со Работнички.

.

Резултати:

Плеј-оф:

Металург 2 – Вардар Неготино  34:30 (18:13)

Работнички – Јуниор Кисела Вода  33:25 (19:8)

Македонија ЃП – Тиквеш  33:33 (15:14)

Младост – Преспа  26:19 (13:8)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Работнички 7 5 0 2 15
2 Металург 2 7 5 0 2 15
3 Јуниор К.В. 7 5 0 2 15
4 Младост 09 7 4 0 3 12
5 Вардар Нег. 7 3 0 4 9
6 Преспа 2015 7 3 0 4 9
7 Македонија ЃП 7 2 1 4 7
8 ГРК Тиквеш 2014 7 0 1 6 1

Идно коло:

Младост – Македонија ЃП

Металург 2 – Јуниор Кисела Вода

Тиквеш – Вардар Неготино

Работнички – Преспа

————————————————————————–

Плеј-аут:

Ринија М – Аеродром  36:44 (16:19)

Партизан – Куманово  26:30 (11:15)

Младост Богданци – Астраион  25:22 (15:12)

Весна Акумулатори – Текстилец  27:40 (14:17)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Астраион 7 6 0 1 18
2 РК Аеродром 7 5 0 2 15
3 Текстилец 7 4 0 3 12
4 Младост Бог. 7 4 0 3 12
5 Куманово 7 3 0 4 9
6 Весна Акум. 7 3 0 4 9
7 Риниа М 7 2 0 5 6
8 Партизан 7 1 0 6 3

Идно коло:

Весна Акумулатори – Партизан

Ринија М – Текстилец

Младост Богданци – Аеродром

Куманово – Астраион

Прочитано 195 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 12