Комплетирано е 8. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Табела

24.05.2018 00:18
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize

Со денешните две средби, комплетирано е 8. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија.

Металург 2 извојува значајна победа против екипата на Радовиш, а Прилеп и Вардар Јуниор ги поделија бодовите. Слободен беше тимот на ГРК Борец.

.

Резултати:

Металург 2 – Радовиш  36:32 (19:14)

Прилеп – Вардар Јуниор  25:25 (14:11)

Слободен: ГРК Борец

.

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.    БОД.
1.  Радовиш  15  11  2  2    35
2.  Борец  14  7  0  7    21
3.  Металург 2  14  5  2  7    17
4.  Вардар Јуниор  14  5  2  7    17
5.  Прилеп  15  4  2  9    14

.

Следно коло:

РК Вардар Јуниор – РК Металург 2

РК Радовиш – ГРК Борец

Слободен: Прилеп 2010

Прочитано 238 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 5