Комплетирано е 8. коло на во плеј-офот на македонската Суперлига. Табела

20.05.2019 16:26
_DSC0047_resize

Викендов е одиграно комплетното 8. коло во плеј-офот на македонската Суперлига и постигнати се очекуваните резултати. Во ова коло Металург оствари убедлива победа против тимот на Тинекс Пролет.

.

Резултати:

Пелистер – Еурофарм Работник  25:31 (9:16)

Металург – Тинекс Пролет  41:27 (15:13)

Вардар – Бутел  28:20 (16:10)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Вардар 7 7 0 0 21
2 Еурофарм Раб. 7 6 0 1 18
3 Металург 8 5 0 3 15
4 Бутел Скопје 8 2 0 6 6
5 Пролет 62 8 2 0 6 6
6 Пелистер 8 1 0 7 3
Прочитано 104 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 3