Комплетирано е 8. коло во македонската Суперлига. Табела

03.11.2019 02:06
DAR_6799_resize

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е осмото коло. Екипата на Металург вечерва ремизираше со тимот на Охрид, додека Металург 2 дојде до својата прва победа во мечот против екипата на Струга.

.

Резултати:

РК Металург – РК Охрид  29:29 (13:17)

РК Металург 2 – Струга  25:24 (14:11)

Тинекс Пролет – Бутел Скопје  21:24 (6:10)

Пелистер – Радовиш  22:24 (13:14)

Рботнички – Вардар Јуниор  26:35 (15:16)

Табела:

Следно коло:

06.11.2019 г.:  Радовиш – РК Металург

06.11.2019 г.:  Охрид – Металург 2

06.11.2019 г.:  Вардар Јуниор – Пелистер

06.11.2019 г.:  Бутел Скопје – Работнички

06.11.2019 г.:  Струга – Тинекс Пролет

Прочитано 189 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 6