Комплетирано е 8. коло во плеј-офот на Првата лига. Табели

15.04.2019 23:58
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize-610x3821-610x382

Со вчерашните натпревари, комплетирано е осмото коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. По ова коло и нерешениот резултат против Јуниор Кисела Вода, Металург 2 е на делба на второто место токму со екипата на Јуниор Кисела Вода. Пред нас е екипата на Работнички, која има два бода повеќе.

.

Резултати:

Плеј-оф:

Тиквеш – Вардар Неготино  29:28 (16:13)

Металург 2 – Јуниор Кисела Вода  21:21 (10:10)

Младост – Македонија Ѓ.П.  25:19 (9:7)

Работнички – Преспа  39:22 (16:8)

Табела:

Идно коло:

Македонија Ѓ.П. – Работнички

Јуниор Кисела Вода – Вардар Неготино

Младост – Тиквеш

Преспа – Меалург 2

Прочитано 158 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 3