Комплетирано е 9. коло на македонската ракометна Суперлига. Табела

07.11.2019 20:19
DAR_6662_resize

Вчера е одиграно комплетното деветто коло на македонската ракометна Суперлига. Металург извојува лесна победа против Радовиш, додека Металург 2 по голема борба е поразен од Охрид.

.

Резултати:

Радовиш – РК Металург  22:36 (12:17)

Охрид – Металург 2  32:27 (17:14)

Вардар Јуниор – Пелистер  29:25 (12:12)

Бутел Скопје – Работнички  28:26 (11:13)

Струга – Тинекс Пролет  20:38 (12:19)

.

Табела:

.

Следно коло:

09.11.2019 г., 18.00 ч.:   Металург – Металург 2

09.11.2019 г., 18.30 ч.:   Бутел Скопје – Пелистер

09.11.2019 г., 19.30 ч.:   Струга – Работнички

09.11.2019 г., 17.00 ч.:   Охрид – Тинекс Пролет

09.11.2019 г., 19.00 ч.:   Вардар Јуниор – Радовиш

Прочитано 242 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − = 1