Комплетирано е 9. коло на СЕХА-лигата. Табела

30.11.2018 10:52
39253374_1385773031525433_3881818289965367296_n

Со вчерашниот натпревар меѓу екипите на Војводина и на Металург, комплетирано е деветтото коло на СЕХА-лигата.

.

Резултати:

Мешков Брест – Нексе  25:30 (13:14)

Татран Прешов – ППД Загреб  31:21 (16:10)

Железничар Ниш – Стеауа  28:21 (13:9)

Вардар – Извиѓач  38:27 (21:13)

Војводина – Металург  31:30 (15:17)

.

Табела:

1. Вардар 9 7 0 2 268:235 21  
2. Нексе 9 7 0 2 250:225 21  
3. ППД Загреб 9 7 0 2 237:213 21  
4. Татран Прешов 9 6 0 3 257:220 18  
5. Стеауа Букурешт 9 5 0 4 243:252 15  
6. Мешков Брест 9 4 0 5 274:270 12  
7. Војводина 9 4 0 5 225:236 12  
8. Железничар Ниш 9 3 0 6 236:265 9  
9. Металург 9 1 1 7 250:278 4  
10. Извиѓач 9 0 1 8 229:275 1  
Прочитано 156 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 5 =