Комплетирано е 9. коло во македонската Суперлига. Табела

26.05.2019 22:11
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize-610x3821-610x382

Со денешната средба меѓу РК Бутел и РК Металург, која нашите  ракометари ја загубија, комплетирано е 9. коло во македонската Суперлига.

По денешното коло стана јасно дека Вардар ќе се натпреварува во Лигата на шампионите, а Еурофарм Работник, Металург и Бутел ќе се борат во ЕХФ Купот.

.

Резултати:

Вардар – Пелистер  26:30 (14:16)

Бутел Скопје – Металург  30:25 (9:12)

Тинекс Пролет – Еурофарм Работник  16:30 (7:15)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Вардар 9 8 0 1 24
2 Еурофарм Раб. 9 7 0 2 21
3 Металург 9 5 0 4 15
4 Бутел Скопје 9 3 0 6 9
5 Пелистер 9 2 0 7 6
6 Пролет 62 9 2 0 7 6

Последно коло:

Металург – Вардар

Еурофарм Работник – Бутел

Пелистер – Пролет

Прочитано 196 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 3 =