Комплетирано е и 5. коло на плејаут-фазата на првенството на Македонија. Моментална табела

05.05.2018 22:51
Handball_Ball und Netz_Fotolia

Денеска е одиграно комплетното петто коло на плејаут-фазата на првенството на Мкедонија. Прва победа запиша тимот на Прилеп и тоа против нашиот Металург 2, кој доживеа непријатно висок пораз. Во втората средба, екипата на Вардар Јуниор го совлада тимот на Борец. Слободна беше екипата на Радовиш.

.

Резултати:

РК Прилеп – РК Металург 2  36:27 (16:14)

РК Вардар Јуниор – ГРК Борец  23:18 (13:10)

Радовиш – слободен

.

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.    БОД.
1.  Радовиш  12  9  2  1    29
2.  Вардар Јуниор  12  5  1  6    16
3.  Борец  12  5  0  7    15
4.  Металург 2  12  4  2  6    14
5.  Прилеп  12  4  1  7    13

.

Во следното коло слободна е екипата на Металург 2.

Прочитано 121 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 7