Топ Вести

Комплетирано е и 8. коло во плејоф-групата во првенството на Македонија. Табела

24.05.2018 20:58
c7b83769e0c9d79c28a21c05e0ab80e7_large_resize

Со денешната средба меѓу екипите на Тинекс Пролет и на Охрид, комплетирано е 8. коло во плејоф-групата во првенството на Македонија.

.

Резултати:

Тинекс Пролет – Охрид  28:25 (16:14)

Металург – Е. Работник  29:27 (13:12)

Вардар – Пелистер  44:23 (23:11)

.

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.  ГОЛ.  БОД.
1.  Вардар  9  9  0  0  328:197  27
2.  Металург  8  6  1  1  244:219  19
3.  Е. Работник  8  4  1  3  215:216  13
4.  Т. Пролет  9  2  1  6 216:268 7
5.  Пелистер  8  2  0  6 198:250  6
6.  Охрид  8  0 1 7  179:230  1

.

Следно коло:

Вардар – Тинекс Пролет  38:25 (16.13)

Пелистер – Металург

Е. Работник – Охрид

Прочитано 76 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 3 =