Комплетирано е и седмото коло во плејоф-групата. Табела

12.05.2018 23:01
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize

Денеска се одиграни сите три средби од седмото коло на плејоф-групата во првенството на Македонија. Очекувани победи на Вардар и на Металург, кој повторно се врати на втората позиција на табелата. Во најнеизвесниот натпревар, Пелистер го совлада тимот на Тинекс Пролет и го мина на табелата.

.

Резултати:

Пелистер – Тинекс Пролет  23:19 (13:11)

Е. Работник – Вардар  22:39 (11:19)

Охрид – Металург  28:36 (12:19)

.

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.  ГОЛ.  БОД.
1.  Вардар  7  7  0  0  246:149  21
2.  Металург  7  5  1  1  215:192  16
3.  Е. Работник  7  4  1  2  188:187  13
4.  Пелистер  7  2  0  5 175:206 6
5.  Т. Пролет  7  1  1  5  163:205  4
6.  Охрид  7  0 1 6  154:202  1

.

Следно коло:

Тинекс Пролет – Охрид

Металург – Е. Работник

Вардар – Пелистер

Прочитано 55 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 7