Комплетирано е осмото коло на СЕХА-лигата. Резултати и табела

09.11.2018 13:10
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

Во СЕХА-лигата комплетирано е осмото коло во кое Металург на домашен терен загуби од екипата на Стеауа Букурешт.

.

Резултати:

 Вардар – Нексе  31:26 (16:12)

ППД Загреб – Брест Мешков  29:24 (13:10)

Железничар – Татран Прешов  25:36 (11:17)

Металург – Стеауа Букурешт  28:29 (15:13)

Извиѓач – Војводина  23:25 (10:12)

Табела:

1. ППД Загреб 8 7 0 1 216:182 21  
2. Вардар 8 6 0 2 230:208 18  
3. Нексе 8 6 0 2 220:200 18  
4. Татран Прешов 8 5 0 3 226:199 15  
5. Стеауа Букурешт 8 5 0 3 222:224 15  
6. Мешков Брест 8 4 0 4 249:240 12  
7. Војводина 8 3 0 5 194:206 9  
8. Железничар Ниш 8 2 0 6 208:244 6  
9. Металург 8 1 1 6 220:247 4  
10. Извиѓач 8 0 1 7 202:237 1  

Следно коло:

27.11.2018 г., 17.30 ч.:   Мешков Брест – Нексе

27.11.2018 г., 19.15 ч.:  Војводина – Металург

27.11.2018 г., 17.30 ч.:  Татран Прешов – ППД Загреб

28.11.2018 г., 20.15 ч.:  Вардар – Извиѓач

28.11.2018 г., 18.00 ч.:  Железничар Ниш – Стеауа Букурешт

Прочитано 123 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 1