Комплетирано е осмото коло во Лигата на шампионите. Табели

17.11.2019 22:00
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со денешните шест средби, комплетирано е осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во една од нив, екипата на Еурофарм Работник го совлада тимот на Савехоф и дојде до втората победа во групната фаза.

.

Резултати:

Група “А“:

ППД Загреб – Цеље ПЛ  27:31 (11:14)

Барселона – Алборг  44:35 (22:17)

ПСЖ – Фленсбург  32:30 (17:16)

Елверум – Пик Сегед  25:26 (9:14)

Табела:

1_resize

Следно коло:

Барселона – Фленсбург

Алборг – ПСЖ

ППД Загреб – Елверум

Цеље ПЛ – Пик Сегед

.

Група “Б“:

Порто – Кил  29:30 (16:14)

Веспрем – Мешков Брест  31:25 (14:14)

Киелце – Вардар  35:25 (17:14)

Монпелје – Мотор Запорожје  34:30 (16:15)

Табела:

2_resize

Следно коло:

Кил – Мотор Запорожје

Монпелје – Порто

Веспрем – Киелце

Мешков Брест – Вардар

.

Група “Ц“:

Татран Прешов – Спортинг Лисабон  22:37 (10:16)

Еурофарм Работник – Савехоф  32:31 (18:12)

Кокс – Бидасоа Ирун  18:28 (9:12)

Табела:

3_resize

Следно коло:

Кокс – Еурофарм Работник

Бидасоа Ирун – Спортинг Лисабон

Савехоф – Татран Прешов

.

Група “Д“:

Кристијанштад – Динамо Букурешт  29:29 (16:17)

Чеховски Медведи – ГОГ  36:28 (15:18)

Кадетен Шафхаузен – Висла Плоцк  24:27 (11:10)

Табела:

4_resize

Следно коло:

Динамо Букурешт – Чеховски Медведи

Висла Плоцк – ГОГ

Кадетен Шафхаузен – Кристијанштад

Прочитано 334 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 4 =