Комплетирано е претпоследното коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Табели

27.05.2019 16:42
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize-610x3821-610x382

Викендов е комплетирано 13. коло во плеј-офот и плеј-аутот на Првата лига. Екипата на Металург 2 во Автокоманда извојува убедлива победа против тимот на Тиквеш и е на само една средба од пласманот во македонската Суперлига.

.

Плеј-оф:

Резултати:

Македонија ЃП – Преспа  34:31 (18:14)

Младост Богданци – Јуниор Кисела Вода  26:29 (10:14)

Работнички – Вардар Неготино  35:22 (18:11)

Металург 2 – Тиквеш  51: 30 (28:13)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Металург 2 13 10 1 2 31
2 Работнички 13 10 0 3 30
3 Јуниор К.В. 13 9 2 2 29
4 Младост 09 13 6 0 7 18
5 Вардар Нег. 13 5 0 8 15
6 Македонија ЃП 13 4 1 8 13
7 Преспа 2015 13 3 1 9 10
8 ГРК Тиквеш 2014 13 2 1 10 7

Последно коло:

Преспа – Младост

Јуниор Кисела Вода – Работнички

Тиквеш – Македонија ЃП

Вардар Неготино – Металург 2

————————————————————————

Плеј-аут:

Резултати:

Весна Акумулатори – Аеродром  22:35 (12:19)

Риниа М – Астраион  31:29 (13:13)

Младост Богданци – Куманово  38:24 (20:16)

Партизан – Текстилец  26:27 (12:15)

Табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Астраион 13 9 1 3 28
2 Младост Бог. 12 9 0 3 27
3 РК Аеродром 13 8 1 4 25
4 Риниа М 12 6 0 6 18
5 Куманово 13 6 0 7 18
6 Текстилец 13 5 0 8 15
7 Весна Акум. 13 4 0 9 12
8 Партизан 13 3 0 10 9

Последно коло:

Куманово – Партизан

Аеродром – Ринија М

Текстилец – Весна Акумулатори

Астраион – Младост Богданци

Прочитано 141 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 6